نګاه کوتاه به معینیت تصدی ملی محافظت عامه

معینیت تصدی ملی محافظت عامه تنها نهاد دولتی برای ارائه خدمات امنیتی در کشور است که زیر چتر وزارت امور داخله امارت اسلامی افغانستان فعالیت می کند. محافظین تصدی ملی محافظت عامه با روحیه عالی، میهن پرستی و رحیه ملی، شبانه روز مصروف خدمت به هموطنان هستند.
تصدی ملی محافظت عامه به عنوان یګانه ارګان قابل اعتماد که ارائه خدمات امنیتی معیاری در کشور، به مشتریان داخلی و خارجی خود را در اولویت قرار داده است تا رشد و توسعه اقتصادی کشور عزیز ما افغانستان را ارتقاء بخشد برای رفاه افغان ها مفید باشد. محافظین تصدی ملی محافظت عامه در زمینه محافظت از پروژه های عام المنفعه، زیربنا ها و محافظت عامه از مردم کشور و انتقال قطار ها به مناطق مختلف خدمات معیاری امنیتی ارائه می کنند. این ارګان به عنوان یک تصدی دولتی توانایی عقد قرارداد با مشتریان داخلی و خارجی در بخش تامین مطمئن از آنها را دارد.
محافظین (ګاردان) تصدی ملی محافظت عامه فقط وظیفه محافظت از مناطق، مردم و اموال مربوط به خود را دارند، آنها صلاحیت دستګیری مطنونان و تحقیق از آنها را ندارند. قابل ذکر است که در این اواخر با تلاش های رهبری تصدی ملی محافظت عامه و به منظوری شورای تصدی، کاهش قابل ملاحظه در قیمت خدمات امنیتی تغیرات لازم به میان آمده است. سهولت در امور انجام قراردادها ایجاد شده تا مشتریان به راحتی بتوانند از خدمات این تصدی بهره مند شوند.
چهار استراتیژی کاری معینیت تصدی ملی محافظت عامه که عبارتند از:
ریاست محافظت از پروژه های دولتی، ریاست محافظت از پروژه های غیر دولتی، ریاست محافظت از پروژه های بین المللی، و ریاست محافظت قطارها که مسئولیت حمل و نقل کالاهای تجاری ملی و بین المللی را از طریق قطار های اکمالاتی و لوژستیکی به مناطق مختلف کشور بر عهده دارند، و به مشتریان خود خدمات ارایه می کند این ارگان علاوه بر تامین امنیت نهاد های ملی، بین المللی و سکتور خصوصی، مسئولیت پروژه های بزرگ و متوسط را در سطح کشور نیز بر عهده دارد. کانال بزرګ ملی قوش تپه، بند سلما، کمال خان، کجکی، دآله و مچلغو، بند پاشدان ولایت هرات، جکش دوراهی ولایت هلمند، معدن مس عینک ولایت لوگر، خط آهن ولایت هرات، خط آهن بندر حیرتان سیند آمو، لاجورد بدخشان و پاپلین گاز و از بانک ملی، پشتنی بانک، کابل بانک، عزیزی بانک، میوند بانک، آرین بانک، بانک بین المللی افغانستان به گونه مطمئن محافظت می کند.
محافظین معینیت تصدی ملی محافظت عامه شبانه روز برای اقتصاد کشور و رفاه هموطنان و در این روند از هیچ تلاش دریغ نمی ورزد.