به ادامه­ ی گفـتگوهای قبلی با مـسوولان معینیت محافظـت­ عامه و تصدی­ امنیـتی وزارت امورداخله، اینـبار؛ گفـتگویِ را با مل پاسوال گلبدین همدرد رییس مالی و اداری این معینیت ترتیب نموده­ایم که توجهِ شما را  به خوانش آن معطوف می­داریم:

محافظت­ عامه: صلاحیت و وظایف شما به­عنوان رییس ­مالی و اداری معینیت محافظت­ عامه وتصدی امنیتی، چیست؟

همدرد: ریاست­ مالی و اداری که درجنب تشکیلاتی معینیت محافظت­ عامه و تصدی ­امنیتی ایجاد گردیده یکی از ریاست­ های محوری وکلیدی می­باشد. به­طور مشخص کنترول از امورمالی، ترتیب پلان­های معقول ومطلوب مالی، ترتیب وسنجش بودجه، ترتیب و اجرای حواله ها، انعقاد قرارداد امنیتی با شرکت­ها وکمپنی­ های داخلی وخارجی، دولتی و بین المللی وهمچنین بلند بردن سطح عواید تصدی از طریق صرفه­جوی در مصارف و پیشبرد امورمالی با پیشرفته ترین سیستم­ های کامپیوتری دنیا وحساب­دهی شفاف از عواید ومصارف؛ از وظایف عمده و اساسی اینجانب به عنوان رییس­مالی و اداری می­باشد. بدیهی است وظیفه،  همیشه توأم با صلاحیت می­باشد.

محافظت ­عامه: راجع به دست­آوردهای این ریاست لطف نموده معلومات دهید؟

همدرد: بدون شک برشمردن تمام دست­آوردهای ریاست­مالی به غایت دشوار می­باشد، زیرا فراوان و متعدد است، ولی مشخصاً نهایی ساختن بیلانس سال 1391 تادیه وتصفیه قسمت اعظم مالیات سال­های ماضی تصدی، پرداخت مالیاتِ سال مالی 1395 تصدی، ترتیب بیلانس 1392 جلب توجه مشتریان به انعقاد قراردادهای جدید، بلند بردن سطح عواید و دیجیتل­سازی سیستم­ مالی به­منظوری تسهیل و آسان سازی امور ریاست مالی را می­توان ذیل دست­آوردهای این ریاست، دسته بندی کرد.

محافظت ­عامه: بعد از ایجاد دوباره­ی تصدی امنیتی  پروسه­ی عقد قراردادها چگونه است؟

همدرد: طبیعی است که انحلال تصدی­ امنیتی باعث کاهش قرار دادها گردیده بود لیکن پس از شروع فعالیت تصدی­ امنیتی، به­تعداد قراردادها روز به روز افزوده شده و در زمینه انعقاد قرارداد، ما شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده­ایم.

محافظت­ عامه: وظیفه تصدی­ امنیتی معینیت محافظت عامه مشخصا چیست؟

همدرد: حفاظت از اموال و دارای­های­ عامه، آبدات تاریخی وفرهنگی، تأمین امنیت بندهای برق و شرکت­های خصوصی و بین­ المللی، بانک­ ها، دانشگاه­ ها در مرکز و ولایات، بدرقه­ی محموله­ های اکمالاتی نیروهای ایتلاف بین المللی وظیفه اصلی وعمده تصدی ­امنیتی می­باشد.

محافظت­ عامه: راجع به عواید و مصارف تان مختصراً معلومات بدهید؟

همدرد: تصدی امنیتی در بدل ارایه خدمات امنیتی به پروژه­ها و کمپنی ها از آن­ها وجوه دریافت نموده مصارف خویش را نیز از آن تأمین می­کند.

محافظت­ عامه: پیام تان به آن عده شرکت­هایی که تا هنوز  با معینیت محافظت­ عامه و تصدی امنیتی قرار داد امنیتی عقد نکرده­اند چیست؟

همدرد: به­نظرم در صورت که شرکت­ها در این وضع حساسِ امنیتی حاضر به­انعقاد قرار داد امنیتی با معینیت محافظت­ عامه و تصدی­ امنیتی نگردند حیات کارمندان وشهروندان و اموال شرکت­ها به خطر مواجه خواهد شد. بنابر این، پیام بنده به آن عده شرکت­هایی که تا به­حال با معینیت محافظت­ عامه قرار داد امنیتی نبسته­اند این است که به­ منظور حفاظت از جان ومال مردم و شرکت­های خویش، هرچه عاجل اقدام به انعقاد قرار داد نمایند.